NKPSIMS

N. K. P. SALVE INSTITUTE OF MEDICAL SCIENCES & RESEARCH CENTRE

AND

LATA MANGESHKAR HOSPITAL,NAGPUR

University Distinctions

MUHS Result Summer -2020 First MBBS 2019 Batch Distinctions List

Sr. No. Name of the students
1. PATIL DIKSHA MADHUKAR
2. MISHRA ROSHNI PRABHAT
3. PATHAN RUBY FIROZKHAN
4. JANVI BAWANKULE
5. DONGRE NISHANT NARENDRA
6. BHORKAR ADITI BHASKAR
7. JOSHI RENUKA MAKARAND
8. SATHAWANE KHUSHBOO UMAKANT
9. GEDAM MAHIMA GAUTAM
10. JAMDAPURE AKASH BALKRISHNA
11. KHAN NAHEED
12. KADAM RUTUJA RANJIT
13. HRIDAY DESHMUKH
14. BAGDE DIKSHA SEVAKRAM
 

MUHS Result Winter -2020 Final MBBS P-II (2016 Batch ) Distinctions List

Sr. No. Name of the students
1. KEOLIYA AYUSHI AJAY
2. MODAK ADITI SUNIL
3. SHWETA AGRAWAL

MUHS Result Winter -2019 Second MBBS Distinctions List (2017 Batch)

Sr. No. Name of the students Subjects
1. WIDHWANI DISHA SUNIL Pharmacology Pathology Microbiology
2. KASAT ADITI UMESH Pharmacology Pathology Microbiology
3. GARGI MAITRA Pharmacology Pathology
4. AGRAWAL KHUSHBU MANISH Pharmacology Pathology Microbiology
5. BHADBHADE TANAY SUJIT Pharmacology Microbiology
6. NIMBARTE SHIVANI CHANDRAKANT Pharmacology Microbiology
7. DHANORKAR BHUMICA NILKANTHRAO Pharmacology Microbiology
8. SARDA BHAKTI JAIPRAKASH Pharmacology Pathology Microbiology
9. PUROHIT PALAK PRANJAL Pharmacology Pathology Microbiology
10. MISHRA ABHISHEK LALIT Pharmacology Microbiology
11. SRIRAM SWETHA N SRIRAM Pharmacology Pathology
12. KRITIKA PATIL Pharmacology Pathology Microbiology
13. KSHIRSAGAR NIKITA HEMANT Pharmacology
14. NINAWE HARSHAL GHANSHAM Microbiology
15. BHANDARI WRUSHALI METHILAL Pathology Microbiology
16. MALEKAR VEDIKA DILIP Microbiology
17. WIKHE DEVESH ANIL Pharmacology
18. INGOLE SHARYU VASANT Pharmacology Microbiology
19. BANGINWAR SANDESH SATISH Pharmacology
20. MALAKWADE KARISHMA HRUDESH Pharmacology
21. HEDA AARYAN AMIT Pharmacology
22. DHARPURE RUTUJA MADHUKAR Pharmacology
23. CHAVHAN POOJA RAJUSINGH Pharmacology
24. SHRIVASTAVA SURBHI ANIL Pharmacology
25. RUGHWANI KHUSHI SUNIL Pharmacology
26. TEMBHURNE KUNAL GYANDEV Pharmacology
27. SAMRUDDHI RAUT Microbiology
28. GABHANE LAXMI VISHNUKANT Pharmacology
29. RATHI AARTI MANOJ Microbiology
30. ARBAT KULBHUSHAN VINOD Pharmacology
31. CHAUDHARI SAYALI PRADEEP Pharmacology
32. WAJEHA AMBREEN MOHD. ASIF IQBAL Pharmacology
33. SAGOTE SHREYA ASHOK Pharmacology
34. BHAKAT JAGRITI JITENDRA Pharmacology
35. BADWAIK MAYUR HEMANTRAO Microbiology
36. SAKURE SAGAR SHIVRAM Pharmacology
37. CHAWARDOL PRAGATI GANGADHAR Pharmacology
38. VADERA HEERAL ARUNKUMAR Pharmacology
 

MUHS Result Winter -2019 Final MBBS P-I Distinctions List (2016 Batch)

Sr. No. Name of the students Subjects
1. KEOLIYA AYUSHI AJAY PSM ENT
2. KOTHARI PRACHI JAGADISH Ophthalmology
3. MODAK ADITI SUNIL ENT
4. YAGYANI BALI ENT
5. JAIN NEHA NARESH ENT
6. BELE SHIVANI KISHOR ENT
7. PHADNAIK MITHILA MANGESH ENT
8. NIHARIKA SARAF ENT
9. AGRAWAL NAMMAN MANISH ENT
10. LAHARI MANSI AJAYKANT Ophthalmology
11. AGRAWAL VIPASHA SUNIL ENT
12. BHANDARKAR RADHA PRASHANT ENT
13. VERMA RICHA UMESH ENT
14. SHRESHTHA CHOUDHARI ENT
15. GOKHALE AKHILESH PRAKASH ENT
16. GAWANDE VASUNDHARA WASUDEO ENT
17. KHAN SARAH SHAKEEL ENT
18. KRITIKA WAGHMARE ENT
19. VAZIRANI BHAVESH NARESH ENT

MUHS Result Winter -2019 Final MBBS P-II Distinctions List (2015 Batch)

Sr. No. Name of the students Subjects
1. THOMBARE AVANTIKA RAMESH Surgery OBGY
2. SHRADDHA GOVIND ZANWAR OBGY
3. RUCHA VASUDEO RIDHORKAR OBGY
4. BISWAS DEEPAYAN KUNTAL OBGY
5. KHANTE NIDHI RAMESHWAR OBGY

MUHS Result Summer -2019 (2018 Batch)

Sr. No. Name of the students Subjects
1. AGRAWAL MITALI MANISH Biochemistry
2. BIYANI GIRIRAJ JAIPRAKASH Physiology Biochemistry
3. BANDRE YASH RAJENDRA Biochemistry
4. KAMDI TEJASWEE MANISHKUMAR Biochemistry
5. RAGIT SUCHITRA RAVINDRA Biochemistry
6. BUNDALE VAIBHAVI MILIND Biochemistry
7. REHPADE NIDHI SATISH Biochemistry
8. NAGPURE NEHA DINESH Biochemistry
9. SHARMA TEJASWINI Biochemistry
10. KHAN JAVERIYA KAUSAR KHAN AYUB KHAN Biochemistry
11. JAISWAL SHALINI PRABHAKAR Biochemistry
12. BHASME SRUSHTI KULDIPAK Biochemistry
13. KADAM ATHARVA NIWRUTTI Biochemistry
14. KUMARI KHUSHBU KRISHNA KUMAR Biochemistry
15. RAUT RADHIKA NANDKISHOR Biochemistry
16. BAJARE SHRUTI ROHIDAS Biochemistry
17. TELANG AYUSHI DAYAL Biochemistry
18. BANSOD MILISHA ASHOK Biochemistry
19. DUMPETTIWAR BHAGYASHRI ANIL Biochemistry
20. GOUPALE DNYANESHWAR MANOHAR Biochemistry
21. GUDADHE SHARVARI PRAFULLA Biochemistry
22. POTE SAYALI KESHAVRAO Biochemistry
23. QAZI SOFIA MOHIUDDIN Biochemistry

MUHS Result Winter -2018 Second MBBS Distinctions List (2016 Batch)

Sr. No. Name of the Students Subjects
1. LAHARI MANSI AJAYKANT Pharmacology, Pathology, Microbiology & FMT
2. AGRAWAL VIPASHA SUNIL Pharmacology, Pathology & Microbiology
3. DIVYA SHAILENDRA AGRAWAL Pharmacology, Pathology, Microbiology & FMT
4. KEOLIYA AYUSHI AJAY Pharmacology, Pathology & Microbiology
5. MESHRAM SHEEL ASHWINKUMAR Pathology, Microbiology & FMT
6. JAIN NEHA NARESH Pharmacology, Pathology & Microbiolog
7. MODAK ADITI SUNIL Pathology, FMT
8. YAGYANI BALI Pathology, Microbiology
9. YENURKAR ANAGHA ATUL Pathology, Microbiology
10. MENGHANI DIPSHA VIJAY Pathology, Microbiology & FMT
11. PHADNAIK MITHILA MANGESH Pharmacology, Microbiology & FMT
12. BHANDARKAR RADHA PRASHANT Pharmacology & Microbiology
13. NIHARIKA SARAF Pharmacology
14. SARTHAK PRASHANT PATIL Pharmacology & FMT
15 BHIVGADE MUGDHA NARAYAN Microbiology
16. KHAN SARAH SHAKEEL Pathology
17 DIKSHA SACHINDRA MATHU Microbiology
18. PANDA ANKEET KUMAR RAGHUNATH Microbiology
19. SANAP SHRILEKHA DNYANESHWAR Pharmacology
20. KOTHARI PRACHI JAGADISH Pharmacology & Pathology
21. DAF HARSHADA KAILASH Pathology & FMT
22. BELE SRUSHTI MANOJ Pharmacology
23. SHEIKH MOHAMMAD ASHFHAN MOHAMMAD YUNUSUDDIN Microbiology
24. BAWANE SARVESH ANIL Pathology
25. PIYUSH PRASHANT GANDHI Pathology & FMT
26. KAORE RASHI VILAS Pharmacology
27. PADOLE SAURABH VIVEK Pharmacology
28. PATIL RAJESHREE AVINASH Pharmacology
29. ZODE SNEHAL SURESH Pharmacology  

MUHS Result Winter -2018 Final MBBS P – I Distinctions List

(2015 Batch)

Sr. No. Name of the students Subjects
1. THOMBARE AVANTIKA RAMESH PSM, Ophthalmology & ENT
2. SHRADDHA GOVIND ZANWAR PSM & ENT
3. SURVASE BHAVANA BHANUDAS ENT
4. BHAMBHANI ANMOL PRADEEP Ophthalmology & ENT

MUHS Result Winter -2018 Final MBBS P – II Distinctions List

(2014 Batch)

Sr. No. Name of the students Subjects
1. PAYAL CHOUDHARY OBGY
2. NEERU OBGY & Pediatrics
3. VIJAYA SINGH Surgery

PG Students Topper in PG Examination

 Details of PG students who have topped in University Examination is as follows :-

Sr.

No.

Name of the student

Batch

Examination

year

Department

Rank

1

Dr. Jasmeet Singh Bhatia

2011-12

Summer 2013

Diploma in Ophthalmology

Third

2

Dr. Surabhi Ashok Lande

2011-12

Summer 2014

MD Anesthesiology

Third

3

Dr. Salpekar Kajal Pramod

2011-12

Summer 2014

MD Pathology

Second

4

Dr.Richa Garg

2012-13

Summer 2015

M.S. Obstetrics &

Gynecology

First

5

Dr. Mhatre Radhika Kailas

2014-15

Summer 2017

MD Pathology

First

6

Dr. Ruchi Sharma

2014-15

Summer 2017

MD Pathology

Second

7

Dr. Wagh Yash Santosh

2015-16

Summer 2017

Diploma in Orthopedics

Third

8

Dr. Sushant Aildasani

2015-16

Summer 2018

MD General Medicine

First

9

Dr. Shirolikar Manasi Mohan

2016-17

Summer 2018

DDVL (Diploma in

Dermatology)

First

10

Patil Kanchan Anil

2015-16

Summer 2018

MD Psychiatry

Third

11

Badkar Gautmi Rajan

2015-16

Summer 2018

MD Pathology

Fourth

12

Warnekar Devashree Shriniwas

2015-16

Summer 2018

MD Anesthesiology

Fifth

13

Bijlani Madhavi Subhash

2016-17

Summer 2019

MS Ophthalmology

Second

14

Patel Parth Vinod

2017-18

Summer 2019

D.M.R.D.(Diploma in Radio-

diagnosis)

Third

X